dış tuğla mühürleme

Tuğlalar, klasik estetik çekicilik, dayanıklılık, yangın direnci ve enerji verimliliği gibi yapı malzemeleri kadar bir dizi avantaj sunuyor. Harç, tuğla ve püskürtme gibi nemden kaynaklanan hasarı önlemek için dış tuğlaları kapatın. Siloksan tuğla kapatıcılar tuğlaları gözeneklere derinlemesine nüfuz ederek tuğlaları koruyan ve nefes almalarını sağlayan kimyasal bir bağ oluştururlar. Parlak olmayan, siloksan yapıştırıcılar da tuğlanın doğal dokusundan veya renginden ödün vermez.

Mühürlemeden önce eski tuğla duvarları onarın ve temizleyin. Gevşek veya parçalanan harçtan uzaklaştırın. Tuğla ve harç yıkayın, fosforik asit temizleyicisi ile yıkayın. Kazılan harçların bir noktadan mala kullanarak kuru harç ön karışımı ile yama alanları. Harç derzlerini bir jointer aleti ile düzleştirin. Harcın tamamen iyileşmesine izin verin.

Bant ve plastik kullanarak çevredeki, duvar olmayan yüzeyleri maskeleyin.

Siloxane tuğla sızdırmaz tıkaç ile el pompası püskürtücüsü doldurun. Üretici önermediği sürece seyreltmeyin. Baskı oluşturmak için kolu pompalayın.

Kuru, orta sıcaklıklı sızdırmazlık macunu uygulamak için bir gün seçin.

Bir duvarı kapatırken hafif bir tutkal katın. Katlar için yapışkan kat gerekli değildir. Bir sızdırmazlık macunu serbest bırakmak için tetiği çekin. Enjektörü yüzeyden en az 6 inç uzakta tutun. Bir köşeden başlayın (duvarlar için bir üst köşe) ve soldan sağa ve yukarıdan aşağı doğru, sürekli hareket eden, süpürme hareketleri yapın. Sızdırmaz tıkacı minimum olarak örtüşen sıralara uygulayın. Sızdırmaz tıkamanın su birikintisi yapmasına veya damlamasına izin vermeyin.

İkinci, daha cömert bir “sel” ceket uygulayın. Zemini sızdırmaz hale getirirse, taş kattan başlayın. Yapışkan kat olarak aynı şekilde çalışın, ancak tuğlaları daha büyük bir dolgu maddesi ile doyurun.

Tuğla olağandışı miktarda nemi gören bir bölgede bir kat daha sızdırmazlık macunu uygulayın.

Daha küçük projeler için, püskürtücüler yerine fırçalar veya merdaneler kullanabilirsiniz.