yurtdışına büyük parsel gönderme

Bir paket gönderen herkes derhal ve iyi durumda olmasını umuyor. Paket büyükse ve yurt dışındaki bir bölgeye gidiyorsa, bu özellikle önemlidir. Birleşik Devletler Posta Servisi (USPS) ve Birleşik Parsel Servisi (UPS), bu teminatların deniz aşırı geniş parsel gönderenlere verilmesine yardımcı olmak için bazı basit öneri sunmaktadır.

Uygun bir sevkıyat konteyneri edinin. Yeni veya sağlam oluklu kutuları kullanın, KG’ye tavsiyelerde bulunur. Kullanımdan önce giyilen kutular denizaşırı nakliye firmalarında hayatta kalamaz. Bir kutuyu tekrar kullanmak tek seçeneğinizse, sağlam, iyi durumda ve tüm kanatları bulunduğundan emin olun, böylece güvenli bir şekilde kapatın. Ağırlığına bağlı olarak, çift cidarlı kutu gücü seçmek isteyebilirsiniz.

İçeriği korumak için bir miktar paketleme malzemesi ekleyin. KGK’ya göre, gevşek polistiren “fıstık”, hava yastığı, kalıplanmış strafor muhafazaları, köpük içinde köpük, yerinde köpük, kabarcık sargısı, buruşuk kraft kağıdı veya oluklu gömlekleri iyi seçenekler içerir. Çok kırılgan ürünler için, özellikle de denizaşırı bir yere gidiyorsanız, ikinci bir dış kutu da ekstra koruma için iyi bir fikirdir.

Kutuyu sabitleyin. UPS, naylon takviyeli filament bant veya basınca duyarlı plastik bandı kullanmanızı öneriyor. En iyi sonucu elde etmek için, üst ve alttan sızdırmazlık için üç şerit bant kullanın (orta dikiş için, biri sağ kanat için, biri solda olmak üzere).

Paketinizi uygun şekilde etiketleyin. UPS, alıcının bütün sokak adresini, posta kodunu ve (uluslararası varış yerleri için) bir irtibat kişisinin adını ve telefon numarasını da içeriyor. Her parsel için tek bir adres etiketi kullanın. Bu her zaman üstte olmalı. Bir kutuyu tekrar kullanıyorsanız, karışıklığı önlemek için herhangi bir önceki adres işaretlerini kaldırdığınızdan emin olun. Paketin açılması durumunda etiket yırtılabileceğinden, bir dikişi etiketle kapatmayın. İade adresinizi ve posta kodunuzu her zaman açıkça yazdırabilirsiniz. Dışarıdaki bilgilerin okunaklı hale gelmesi ihtimaline karşı, hedef ve dönüş adresi (ve uluslararası teslimatlar için kişi adı ve telefon numarası) olan bir paketleme bülteninin eklenmesi iyi bir fikirdir.

Büyük boyutlu uluslararası gönderiminiz için en iyi anlaşmayı elde ettiğinizden emin olmak için gönderim yöntemlerini ve oranları kontrol edin. Birleşik Devletler Posta Servisi’nin, uluslararası parseller için maksimum boyut sınırlamaları bulunduğunu unutmayın. Bunlar ülkeye göre değişir. Ayrıntılı bilgi için postaneye telefon edin. UPS, boyutuna bakılmaksızın neredeyse tüm parselleri gönderebilir.