bir öğle yemeği kamyonunu nasıl çalıştırırım

Bir öğle yemeği kamyon işletmesinin başlatılması, bir restorana yatırım yapmadan yemek hizmeti endüstrisine girmek için ideal bir yoldur. Sabah erken saatlerde öğleden sonra şehre dolaşarak öğle yemeği ve imalatçı işçileri sunan bir öğle yemeği kamyonu. Kasabanızda birden çok vardiya çalışanınız varsa, geleneksel akşam saatleri çoğu kez ikinci vardiyalı bir çalışan öğle saatinde olduğu için kamyonetinizi akşamları da çalıştırmayı düşünebilirsiniz.

Bir iş planı yazın. Bir öğle yemeği kamyonuna yatırım yapmak büyük bir girişim girişimidir. Bir iş planı yazmak, maliyet, harcama ve potansiyel gelirinizi belirlemenize yardımcı olur, ayrıca işletmeniz için kısa ve uzun vadeli hedefler belirler. Pazarlama araştırmalarınıza ve fikirlerinize ayrılmış bir bölüm de ekleyebilirsiniz.

Maliyetlerini değerlendir. Bir öğle yemeği kamyonu pahalı bir alettir. Ayrıca, içerikler ve diğer ekipmanları satın almanız ve artı izin ve lisanslarla ilgili ücretleri ödemeniz gerekecek. Yeni işinizi yere indirirken kişisel harcamalarınızı en az üç ay boyunca karşılayacak kadar paranız olduğundan emin olun. Kredi derecelendirmesini kontrol et. İhtiyaç duyarsanız, bir kamyon satın almak için bir kredi başvurusunda bulunmadan önce bekleyen tüm kredi sorunlarını temizlemek isteyeceksiniz. Bir kredi almak istemiyorsanız veya alamıyorsanız ve önünüzde yeterli para yoksa, arkadaşlarınızdan ve ailenlerden yatırım yapmasını isteyebilirsiniz.

Bir öğle yemeği kamyonu satın alın. Ikinci el kamyonlar satılık ilanı veya ücretsiz ilanlar. Gıda kamyonunda zaten mutfak ekipmanları bulunmalıdır. Satın almadan önce iyi çalışır durumda (veya kolaylıkla sabitlenebilir) olduğundan emin olun. Bu, en önemli ön ödemeniz olacak.

İl sağlık bölümünüzü arayın ve gıda aracınızı çalıştırmak için ne tür bir sağlık lisansına ihtiyacınız olduğunu öğrenin. Önce bir muayene yaptırmanız gerekecek ve bu size ünitenin kendisinde ne gibi değişiklikler yapılması gerektiğini gösterecektir.

Şehrinizdeki büro bürosunu arayıp, yiyecek kamyonunuzu farklı yerlerde veya tek bir noktada ayarlamak için ne tür izninizin olduğunu öğrenin. Kamyonunuz sağlık departmanı tarafından lisanslandığı sürece ve diğer işletmeleri engellemeyen bir yer seçerseniz, büyük olasılıkla bir izin alma konusunda sorun yaşamanız mümkün olmayacaktır. İzin ücretleri şehir ve eyalete bağlı olarak değişir.

Menünüzü geliştirin. Öğle yemeği kamyonları için menüler, sosisli sandviç, hamburger ve sandviç gibi temel unsurlardan, gurme çeşitleri arasında değişir. Bölgenizdeki hangi restoran türlerinin iyi iş yaptığını düşünün ve buna göre kendi menünüzü planlayın. Sandviçler ve bagels gibi soğuk yiyecekler sarılmış ve gitmeye hazır müşterilerinizin zamanında kaydedebilirsiniz ve önceden hazırlanmış olabilir.

İçeriğinizi, kağıt servis ürünlerini ve ihtiyacınız olan diğer ekipman öğelerini satın alın. Ne tür yiyecek maddeleri sunacağınıza karar verin. Restoran arzı ve depo mağazaları, bakkaliye göre daha düşük fiyatlı toplu gıdalar sunarlar, bu nedenle menü öğeleriniz için bir tane arayın. Müşterilerinizin kullanması kolay düşük maliyetli kağıt ürünler arayın.

Satmaya başlamadan önce öğle yemeğinizi tanıtın. Hedeflediğiniz işlere el ilanları ve menüleri dağıtın; hangi güne başlandığınızı ve ne zaman orada olacağınızı bildirin. Müşterilere aranıp bulunmak size başkanlık edecektir.

Web sitesi oluşturun. Web sitesi potansiyel müşterilere zaman ve mekanlarınız hakkında bilgi verebilir. Ayrıca, siteyi, belirli bir yere gitmeden önceki gün çevrimiçi olarak, özellikle de büyük olanları sipariş etmek için kullanabilirsiniz. Başarılı web siteleri basit ve kullanıcı dostu. Bu seçeneği sunmayı seçerseniz, özet açıklamalar ve sipariş vermek için kolay bir yolla yemeğinizin resimlerini ekleyin.

Öğle yemeğinizi kamyonunuzun popüler olacağına inandığınız yerlere götürün. Kamyonun önüne bir sandviç tahtası tarzı tabela koyun, insanlara açık olduğunuzu, neyin pahalı olduğunu ve neye mal olduklarını bildirmesine izin verin.