frekanslı bir hvac sistemini şarj etme

Evinizdeki HVAC ünitesi düzgün bir şekilde soğutulmuyorsa, şarj edilmesi gerekebilir, bu da ünitenizi Freon ile doldurmanız gerektiğini ifade eder. HVAC sisteminiz 1 Ocak 2010’dan önce üretilmişse, muhtemelen bir HVAC uzmanı tarafından ele alınması gereken R-22 Freon gereklidir. R-22 Freon atmosfere zarar verdiğinden aşamalı olarak kullanılmaya başlandı. Üniteniz 2010’da veya sonrasında imal edildi ise, muhtemelen Çevre Koruma Ajansı’nın satış kısıtlamasına tabi olmayan R-410a Freon gerektirir ve HVAC sistemleri ve sarf malzemeleri satan her yerde satın alınabilir.

Yaralanmayı önlemek için kompresörü tüm elektrik kaynaklarından ayırın.

Freonu manifoldun merkezine eklenen hortuma bağlayın. Hem hortumun hem de freonun valfini açın. Bu, vakum oluşturacak ve hava hortumunu temizleyecektir. Her iki vanayı da kapatın.

HVAC ünitesinin emme servis vanasını açın ve basınç göstergesinin hortumunu takın. Kalibre valfini açın. Freon kutusu üzerindeki valfi açın.

Yeniden takın ve HVAC ünitesindeki elektriği açın. Üniteyi “soğutun” un çevirin. Ünitenin teknik özelliklerine göre basınç ölçeri doğru basıncı okuyana kadar sistemin şarj olmasına izin verin. Ünitenizi şarj etmek için doğru freon miktarını bilmiyorsanız, teknik özellikler kullanım kılavuzunda bulunabilir.

Gözlem camındaki sıvıyı kontrol edin. Açık ve kabarcıklardan arındırılmış olmalıdır.