koşarken omuzlarınızı rahatlatmak için nasıl

Kaçarsanız, omuzlarınız doğal olarak sıkılır – ve ne kadar çabuk koşarsanız omuzlarınız daralabilir. Verilen, bazı omuz gerginliği biyomekanik olarak gerekli – ancak fazlasıyla, nefesinizi etkileyebilir, kolunuzun salınmasını veya kas krampına neden olabilir. Çalışan verimliliğiniz, vücudunuzun gevşetme ve rahatlama özelliklerinden doğrudan etkilenir; aşırı omuz gerginliğini azaltarak hızınızı artırabilirsiniz.

Doğru olduğundan emin olmak için duruşunuzu kontrol edin. “Omuz kemer”, ön ve arka göğüs kaslarınızı ve kaburgalarınız arasındaki interkostal kasları içerir. Herkes iyi bir duruş ve nefes almaya katılır, ancak bugünün bilgisayar kullanımının artmasıyla birlikte, çekiş çok yaygındır. Tıklanma, solunumun daha zor olmasını sağlayan dengesiz omuz gerginliğini gösterir. Hızlı koşarken, omuz küreklerinizi sıkıştırarak omuzlarınızı tekrar tekrar çekin; bu, göğsünüzün önündeki kasları rahatlatarak ciğerlerinize daha fazla yer açılmasını sağlar. Koşarken omuz silkmek. Vuruşlar, omuz sızdırmazlığını genellikle ortadan kaldıran hiper tıkanma eylemleri.

Ağzınızı ve çenenizi rahatlatın. Çeneniz sıkılmışsa, boynunuz ve üst gövde boyunca genel sızdırmazlığı gösterebilir. Çenenizi rahatlatmak, omuzlarınızdaki gerginliği azaltabilir ve hızlı egzersiz için nefes alabilir. Oral Bilimler Dergisi’ne göre, çene kasınız vücudunuzdaki en kuvvetli kaslardan biridir ve ekstremite kuvvetiyle doğrudan ilgilidir. Böylece, çenenizi sıkıştırırsanız, kol ve bacaklarınıza daha iyi yön verecek olan kas enerjisini harcayan genel gerilimi arttırmakla kalmazsınız. Ağzınızı ve çenenizi kapalı tutabilir, etraflarındaki kasları rahatlatmaya odaklanabilirsiniz.

El ve kol gerginliğini azaltın. Ellerinizi sallayın ve koşarken koşuşturmalarına izin vererek kollarınızı indirin. Hızlı sürüş esnasında, omuz gerginliği kol salınımınızın verimliliğini düşürebilir. Üst kollarınız doğal olarak bacaklarınızın momentumunu azaltacak kadar gerginlik taşır; dengeli ve dik durmanız budur. Ancak elleriniz sürekli sıkışırsa ve pazı ve üç kafanız aşırı gerginse, dirsekleriniz bir konumda sıkışmış hissedecek ve kollarınız yorulacak. Bu, vücut genelinde yorgunluk hissi yaratır.

Göbek-nefes. Göbek veya diyafram solunumu omuz gerginliğini azaltır. Hüner, Peak Performansı açıklar, teneffüs edilen havanın midenizin derinine düştüğünü, hatta mideye uzandığını hayal etmektir. Bu diyaframınızın doğal aşağı ve yukarı hareketlerini geliştirir. Karnınız gerçekten oksijen ve karbondioksit değişimi göstermese de, bu derin nefes alma omuz kemerini rahatlatarak, interkostal kasların akciğerlerinizi alacak şekilde tamamen genişlemesine izin verir. Göbek solunumu vücudunuzu yatıştırır; böylece daha hızlı bir şekilde çalışsanız bile, nefesiniz rahatlar, oksijen kullanımınız iyileşir ve koşu daha verimli hale gelir.