mukus üretimi nasıl azaltılır

Mukus hastalıklardan (bronşit gibi) veya uzun süreli sigara içilmesinden kaynaklanan yeşil veya sarı yapışkan bir maddedir. Üretimini azaltmak ve atılmasını kolaylaştırmak için birkaç şey yapabilirsiniz.

Sütü her yönüyle sınırlayın veya yok edin. Alternatif sağlık uzmanı Andrew Weil’e göre, süt proteini kazein mukus üretimine katkıda bulunuyor.

Sigarayı bırakmak. Kendi başınızdan çekmeyi zor buluyorsanız, doktorunuzdan yardım isteyin. Programı bırakıp çıkmanıza yardımcı olabilecek ilaçlar veya diğer tedaviler önerebilir.

Mukusu ayırmak için buharı teneffüs edin. Bu, öksürme yoluyla atılmasını kolaylaştıracaktır. Birkaç damla adaçayı veya okaliptus esans yağı eklemek bu faydayı artırabilir. Buharın kabın veya tencerenin içinden yakalanması ve solunması için başınızı bir havlu ile örtün. Rahatsız olursa molaları sık sık alın.

Wasabi, sıcak hardal ya da horseradish ye. Bu gıdalardaki pütürlü elementler mukus salgılarını sıvılaştırabilir. Sadece sizin için tolere edilebilecek kadar yiyin.

Bir sürü sıvı iç. Nemlendirme sekresyonları inceltip atılmasını kolaylaştıracaktır. Su en iyi seçimdir.

Mukus oluşumunu atmaya ve önlemeye yardımcı olduğu bilinen doğal tedavileri deneyin. Bunlara nane nişastası çayları, muelin (günlük 3.000 mg) ve lobeli dahildir. Nane nemi çayı istediğiniz gibi içirin ve deneyimli bir sağlık uzmanının gözetiminde lobelya kullanın.

Rehberlik için doktorunuza danışın. İlaçlar veya diğer tedaviler sizin için kullanılabilir. Kendi kendine bakım yöntemleri veya diğer faydalı bilgiler de önerebilir.