ordu karınca ısırıkları hafifletmek nasıl

Ordu karıncaları açık kahverengi renktedir ve büyüklüğü değişir. Karınca karınca karınca kolonisinde çalışan işçilerdir. Kraliçenin kolonisini büyütmek için koyduğu yumurta ve genç larva için bakım yapıyorlar. Bir ordu karınca, kendisine ya da karınca kolonisine gelen herhangi bir yaratık ısırır. Bir ordudan gelen bir ısırık ya acı verici ya da kaşıntılı olabilir.

Ağrı veya kaşıntı fark edince orduya karınca ısırın. Buz, bölgede şişmeyi önlemeye yardımcı olur ve acıyı ve kaşıntıyı hafifletmek için lokma uyuşturur. 10-15 dakika boyunca lokma buz tutun.

Isırık ılık su ve sabunla yıkayarak yıkayın. Ardından, bölgeyi kurutun. Cildinizi daha da tahriş edebilecek ovuşturmaktan kaçının.

Isırana bir parça diş macunu uygulayın ve bazen karınca sokması sonucu ortaya çıkan beyaz kediyi önlemek için yerinde kurumasına izin verin. Jel yerine macun olan bir diş macunu seçin.

Ağrıyı ve kaşıntıyı hafifletmek için ısırık üzerine az miktarda gevşetici bir deodorant uygulayın. Bu genellikle en hassas tenli kişiler için bile etkilidir.

Ağrıyı ve kaşıntıyı hafifletmek için Benadryl gibi reçetesiz oral antihistamin alın. Paket dozaj talimatlarını dikkatle izleyin.