Sonbahar yaprakları nasıl güvenle yakılır

Düşen yaprakları sonbaharda elden çıkarmanın birçok farklı yolu vardır. Bazı kasabalarda haftalık yaprak alımları bulunur veya kompost veya malç için yaprakları kullanabilirsiniz. Son çare olarak yapraklarınızı yakabilirsiniz. Avluya veya evinize zarar vermemek için yaprakları nasıl güvenle yakacağınızı bildiğinizden emin olun.

Yapraklarınızı yakmadan önce bütün alternatiflerinizi düşünün. Bu yangınlar çevre için sağlıksız çünkü ateşin üzerindeki yapraklar tehlikeli hidrokarbonları havaya saldı.

Kasaba itfaiyenize telefon edin ve yapraklarından bazılarını yakmak istediğinizi söyleyin. İtfaiye, yangın geçirmek için güzel bir gün ne zaman vereceğinizi ve istasyondan veya kasabadan herhangi bir özel izin almamanız gerektiğini bildirir.

Yakmak istediğiniz yaprak yığını bir kenara koyun. Sadece kuru yapraklar yakmaya çalışmalısınız çünkü daha az duman yaparlar ve daha çabuk yanarlar. Herhangi bir yanıcı maddenin çevresini temizlemeniz gerekir. Yaprak yığını etrafında her yönde 6 metre temizlenmiş olmalıdır.

Sonbahar yaprakları yakıldıktan sonra, küllerden küçük bir numune alın ve bahçenizdeki toprakla karıştırın. Küllerin yalnızca hayati besin maddelerini içermesi değil, sümüklü böcekleri ve zararlı böcekleri uzak tutmalarına yardımcı olurlar.

Yaprakları aydınlat. Yangın departmanı size ateşi başlatmanın en iyi yolunu söyleyecektir. Ateşi kışkırtmak için herhangi bir sıvı kullanmak zorunda kalmamalısınız. Ateşte bir şubeyi yakıp sonra yaprak yığını içine atmanız gerekebilir.

Ateşi izle. Ateşi her zaman gözlemlemelisiniz ve ilk işareti belgesinde söndürmeye hazır olun ya da itfaiyeyi arayın. Ateşe ulaşacak kadar uzun bir bahçe hortumun varsa, yakında tutun.

Ateşi yandığında yakalayın. Yanıp sönen kıvamları söndürmek için iyice su ile ıslatmak isteyeceksiniz. Potansiyel olarak zehirli karbon monoksit gazı, yanmaya devam etmesine izin verilirse, yapraklardan salınır.

Sonbahar külünü emniyetli bir şekilde toplayın ve itfaiyenin talimatlarına uygun şekilde elden çıkarın. İtfaiyenizin kullanmanız için özel bir kapınız olabilir. Aksi halde, kontrol dışı ateş riskini azaltmak için külleri bir metal kaba yerleştirin.

Kaygan yollar için çekiş sağlamak için yanmış yapraklardan küller kullanın.