Ürik asit hızla nasıl azaltılacağı

Ürik asit, karbon, oksijen, azot ve hidrojenden oluşan doğal bir bileşiktir. Çok fazla ürik asit gut adı verilen artrite neden olabilir. Eğer gut yapmaya yatkın iseniz ürik asit seviyenizi azaltmak isteyeceksiniz.

HAYVAN İÇ Toplulukları – Ürik asit seviyenizi azaltmanız gerekiyorsa, karaciğer ve böbrek gibi hayvan organlarını yemeyi bırakın. Ürik asit ayrıca fasulye, tavuk, domuz, deniz ürünleri ve diğer buğday ve buğday ürünlerinde bulunur. Ürik asit seviyenizi azaltmanız gerekiyorsa, bu gıdaları ılımlı bir şekilde tüketin. Ayrıca, mantar, kuşkonmaz, yeşil bezelye, ıspanak ve karnabahar da dikkat edin.

Fruktoz – ürik asit seviyenizi düşürmeniz gerekiyorsa fruktozlu gıdaları yemeyi bırakın. Yüksek Fruktoz Mısır Şurubu içeren gıdalar sizin için iyi değildir ve ürik asit seviyeniz yüksekse özellikle kötüdürler. Fruktoz da sakaroz içindedir. Herhangi bir fruktoz şekli ile alkolsüz içecekler ve diğer yiyeceklerden kaçının.

DERLEME – Ailenizde dolaştığı için doğal olarak ürik asit seviyenizin yüksek olması olabilir. Durum buysa, ürik asit düzeylerini kontrol etmeniz zor olabilir. Düzgün yiyerek ürik asitinizi kontrol edebilirsiniz, ancak lütfen ürik aside ihtiyacınız olduğunu ve seviyenizin çok düşük olmasını istemediğinizi unutmayın.